Narçiçeği Çayı
Narçiçeği Çayı

Narçiçeği Çayı (155)

4,25
Para Puan : 2
Fiyat : ₺7,90(KDV Dahil)

Narçiçeği Çayı - 128 gr

:

Sudan çöllerinde yetişip susuzluk gidermeye yarayan bir bitkidir ve hibiskus olarak yayılmış olsa da bitkinin bu ismi Latincedir. Halk arasında Mekke gülü ya da nar çiçeği olarak bilinir. Latince isim hibiskusun kelime anlamı şifa veren, ferahlatan şeklindedir. Çay şeklinde demlenerek tüketildiğinde faydaları çoktur.

Nar Çiçeği Çayı Zayıflatır mı?

Nar çiçeği çayının sağlık açısından birçok faydası vardır. Çayı içerken faydalı yönlerden zaten alınacaktır ama özellikle ülkemizde nar çiçeği çayı zayıflamak amacıyla kullanılmaktadır. Nar çiçeği sindirim sistemine etki ettiğinden zayıflama konusunda yardımcı olabilmektedir. Ancak fazla tüketilmesi zayıflamayı hızlandırır düşüncesine kapılmamalı; çayı kararında tüketmelisiniz. Bitki içeriğindeki yüksek C vitamini ile vücudun güçlenmesini ve yağ hücrelerinin yakılmasını sağlar. Çayla birlikte beslenme ve egzersiz konularında dikkatli davranırsanız; dilediğiniz kiloya hızlıca ulaşabilirsiniz.

Kan Şekeri Dengesi için Nar Çiçeği Kullanımı

Nar çiçeği çayı düzenli olarak tüketilirse kan şekerini dengelemek gibi bir faydaya sahip. Sık acıkma, doymama hissi ya da tatlı krizleri gibi sorunlarınız varsa kan şekeri dengenizde sorun olduğunu anlamına gelir. Nar çiçeği ile bu soruna kolayca çözüm bulabilirsiniz. Bu şekilde beslenme de düzene gireceğinden birçok şikayetten kurtulabilirsiniz. Kan şekeri dengesi için çayı gün içinde 2 fincan kadar tüketmek yeterli olacaktır.

Nar Çiçeğinin Sindirim Sistemine Faydası

Nar çiçeğinin en temel faydası sindirim sistemi üzerindedir. Sindirim sistemini güçlendirerek hazımsızlık sorununa çözüm olur. Bağırsak parazitlerini temizlediğinden ishal söz konusu olduğunda içilebilir. Bağırsaklarda denge sağladığından sadece ishal değil kabızlık yaşayanlar da çayı tüketebilir. Sindirimin günlük belli bir düzende çalışması ve güçlü olması isteniyorsa nar çiçeği çayı en iyi alternatiflerden biridir.

Gribal Enfeksiyonlarda Nar Çiçeği Kullanımı

Özellikle kış aylarında sık görülen grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavisinde C vitaminin yeri oldukça önemlidir. Bu durumda nar çiçeği çayı tüketmek hastalığın iyileşmesine etki edeceğinden tercih edilebilir. Hastalık süresince kullanılan ilaçlara ek olarak sabah akşam birer bardak nar çiçeği çayı tüketebilirsiniz.

Nar Çiçeği Çayı Nasıl Yapılır?

Nar çiçeği çayını hazırlamak için bir su bardağı kadar kaynamış suyun içine nar çiçeğini atın ve 5 dakika kadar demleyin. Çayın sıcak olarak tüketilmesi önerilmektedir ama dilerseniz tamamen soğutarak içine buz atarak da tüketebilirsiniz. İçeceğiniz zaman çayın içine limon, karanfil ya da tarçın ilave edebilirsiniz. Nar çiçeği çayını yeşil çay ile birlikte demleyerek antioksidan bakımından zengin bir içecek ortaya çıkartabilirsiniz. Bunun için bir su bardağı suyun içine birer tatlı kaşığı nar çiçeği ve yeşil çay ilave etmeniz yeterli olacaktır. Demleme süresi aynı şekilde en fazla beş dakikadır.

indirimli ürünler

 

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?
Müşteri Yorumları

Fırsat Ürünleri
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR